Otomobil   Hafif Ticari   Otobüs   Kamyon   Üst Yapı Ürünleri   Aksesuarlar
Anasayfa Site Haritası Bize Ulaşın

Finansman Avantajı

Avantajlar

 

Belli dönemlerde şirketinizin öz sermayesini yada finans kaynaklarını kamyon ve çekici yatırımı dışında ticari faaliyetlerinizi geliştirmenize neden olacak başka bir yatırımlar için kullanmanız gerekebilir. Bu durumda ortaya çıkan ilave kapasite yeni araç yatırımı yapmanızı da gerektirebilir. İhtiyaç duyulan yeni araçları satın alma yerine kiralamayı tercih etmeniz halinde sermayenizi işinizi yaparken kullandığınız araca değil, işinize yatırma imkanına sahip olacaksınız. Firmanızın ihtiyacı olan araçları satın alma yöntemi ile temin etmeniz durumunda yeterli bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Bütçenizden ciddi bir para çıkışı olacağından ticari hacminizi büyütecek depo, arsa gibi kalıcı ve değeri katlanarak artan yatırımlarınızı ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Öz sermayeniz elvermiyorsa banka kredisi ile finanse edeceğiniz araç alımlarınız hem şirketinizin kredi limitlerini etkileyecek hem de şirketin borçluluğu artacaktır. Ayrıca yeni alınacak araçlar için  %20 oranında peşinatın nakit olarak ödenmesi gerekecektir. Mevcutta kullanmakta olduğunuz araçlarınız varsa ve bunların ikinci el satışından gelir elde etseniz bile, sonraki araç alımlarınız için tekrar peşinat olarak harcamanız gerekecek. Operasyon süresince araçlarınızın değişken olan periyodik bakımları, trafik ve kasko sigortaları, vergileri, plaka masrafları gibi birçok etken yine öngöremediğiniz maliyetler doğuracaktır.

Alternatif olarak araçlarınızı HAMA' dan operasyonel kiralama yöntemi ile temin etmeniz durumunda bu maliyetlerin hiç biri sürpriz olarak karşınıza çıkmayacaktır. Araç alımlarına ayıracağınız bütçeyi firmanız için farklı bir enlemde büyümesi için kullanabileceksiniz. Atıl olacak ikinci el araçlarınız var ise bunları satabilir ve bu satıştan elde edeceğiniz geliri ek bir kaynak olarak değerlendirebilirsiniz. HAMA'dan kiralayacağınız araçların aşınmasından doğan hiçbir maliyetten etkilenmeyecek, periyodik bakımlar, sigortalar, vergiler, plaka masrafları, bakım onarım bedelleri gibi giderler size sunacağımız kira bedeli dahilinde olacaktır.

Aylık dönem esasıyla ödeyeceğiniz kira bedelleri, sabit bir ödeme planıyla bütçe planlamanızda size düzenli bir program sağlayacaktır. Muhasebe hesaplarınızda onlarca faturayı takip etmek yerine her ay tek bir fatura ile iş yükünüzü hafifletecektir.

 

LOKASYONLARIMIZ

Size en yakın lokasyonumuza ulaşmak için listeden seçim yapınız.