Otomobil   Hafif Ticari   Otobüs   Kamyon   Üst Yapı Ürünleri   Aksesuarlar
Anasayfa Site Haritası Bize Ulaşın

Faaliyet Alanlarımız

FAALİYET ALANLARIMIZ

Koluman 44 yıllık faaliyeti süresince, geniş vizyonu ile otomotiv dışındaki diğer sektörlere de iştirak ederek birçok şirketi harekete geçirmiştir. Sürekli gelişmeyi ve büyümeyi hedefleyen Koluman, 1975 yılında o dönem için öngörülü bir atılım yaparak holdingleşmiş ve Koluman Holding A.Ş. kurulmuştur.

Faaliyet AlanlarıDönemin Türkiye’sinde, tarımda modernizasyonun önemine dikkat çekmek ve alana destek vermek amacıyla 1975’de Güney Tarım Traktör ve Tarım Makinaları A.Ş.’ni kurmuştur.

Koluman’ın ihracata verdiği önemi temsil eden iştiraki olduğu Gentaş Türk Ürünleri İhracat ve Dağıtımı, 1971 yılında Türkiye’de kurulmuş ve halen Almanya’da sektöründe önemli bir noktada faaliyetlerine devam etmektedir. Koluman, Gentaş Gmbh. yatırımı ile, resmi olarak yurtdışına ilk sermaye aktarımı yapan şirket olma ayrıcalığını taşımaktadır.

Şirket faaliyet alanlarının yelpazesi biraz daha genişlemiş ve 1979 yılında Koluman İnşaat ve Mühendislik A.Ş. ve 1998 yılında Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. kurulmuştur.

Yine Koluman iştiraki ile, 1997’de araç üstyapısı imalat ve montaj faaliyetlerini yerine getirmek amacıyla Tarsus İmalat ve Montaj Şubesi kurulmuştur. Birçok dünya markası ürünün, üreticileri ile yapılan lisans anlaşmaları vasıtasıyla yerli imalat ve/veya montajı gerçekleştirilmiştir.

2004 yılında Koluman yerli üretime verdiği önem ve desteği bir kez daha göstererek, Kögel A.Ş. firmasına ait olan %19 hisseyi satın alınmıştır. 2005 yılı başından itibaren de daha önce Tarsus İmalat ve Montaj Şube tarafından yürütülmekte olan damper, tanker, yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge, kar bıçağı ekipmanları üretim ve montajı ve araç modifikasyonu gibi faaliyetler Koluman Kögel Treyler Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmeye başlamıştır.

Ülkemizde yeni uygulanan blok muafiyeti ve sektörün bu alanda doğan ihtiyaçlarına duyarsız kalmayan Koluman yeni bir yatırım ile, 2008 yılının Haziran ayında, müşterilere uygun fiyat ve yüksek kalite anlayışı ile yedek parça tedariği ve satış hizmeti vermek amacıyla Koluman Yedek Parça A.Ş. yi kurmuştur.

2008 Nisan ayında şirketimiz, güçlü partneri HAMA-Trucks Gmbh. ile Türkiye’de bir ilk olan uzun süreli ticari araç kiralama dönemini başlatmıştır. HAMA Oto Kiralama Tic. Ve San. A.Ş. her marka Çekici-Treyler kombinasyonu ile 8-40 ton arası üstyapılı kamyonların filo olarak orta ve uzun süreli kiralama hizmetlerini sağlayarak, müşterilerinin taşıma projelerine uygun araçları sadece temin etmekle kalmayarak, bu ürünlerin bakımlarından, lastik değişimlerine kadar her türlü ihtiyacından sorumlu olarak filonun sürekli yürür ve bakımlı kalmasını sağlamaktadır.

Koluman, sadece Türkiye pazarını hedeflememekte, Romanya-Bükreş’te 200 dönümü aşkın bir alanda Koluman Kögel ürünleri, ticari araç satışı ve satış sonrası hizmetlerinin verilmesi amacıyla hissedar olarak önemli bir tesis yatırımı gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

LOKASYONLARIMIZ

Size en yakın lokasyonumuza ulaşmak için listeden seçim yapınız.